Rozwój osobisty

Czym jest rozwój osobisty?

Nie ma jednej konkretnej definicji dotyczącej rozwoju osobistego, wszystko zależy od tego jak dana osoba postrzega rozwój osobisty. Przedstawię Ci jaka jest moja definicja i jeżeli okaże się, że jet ona spójna z Twoją wizją, cudownie! Jeżeli jesteś na etapie poszukiwań, chcesz stworzyć swoją definicję, zapraszam Cię skorzystania z usług Coacha.

Dla mnie rozwój osobisty to podróż, jeżeli zdecydujesz się w nią wyruszyć to nigdy nie masz dość. Pojawia się ciągła potrzeba zajrzenia głębiej, zobaczenia więcej a przy tym doświadczasz niesamowitych przeżyć.

Kluczowe znaczenie ma samoświadomość. Świadomość swoich mocnych stron i talentów.

Analiza mocnych stron, wykorzystuj świadomie swój potencjał !

Osobiście korzystam z Koncepcja Ról Zespołowych Belbina która pomaga w analizowaniu mocnych i słabych stron naszych zachowań.

Każdy z nas ma mocne strony: talenty z którymi się rodzi, zdobywa wiedzę i rozwija swoje umiejętności. W rzeczywistości badania pokazują, że ludzie, którzy wykorzystują swoje mocne strony, sześciokrotnie bardziej angażują się w ich rozwój. Mając ich świadomość możesz określić swoje kierunki rozwoju w drodze do sukcesu.

Każdy Raport Belbina to pogłębione, bogate źródła informacji pomagające w zrozumieniu samego siebie a co za tym idzie stanowi podpowiedź do świadomego wykorzystania włsanego potencjału w maksymalny sposób.

Pobierz darmowego ebooka

Wypełnij formularz, aby otrzymać darmowego ebooka.

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym w celu udzielenia przez administratora danych osobowych odpowiedzi na przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego zapytanie/reklamację.
Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez firmę Favo Consulting z siedzibą: Krakowska 26 A lok. 7, 42-200 Częstochowa

Raport Belbina

Odkryję przed Tobą elementy Twojej osobowości, z których jeszcze nie zdajesz sobie sprawy

Korzystam z Raportów Belbina nie tylko w pracy z zespołami ale również na indywidualnych sesjach coachingowych oraz monitoringowych.

Wracając do samoświadomości, można ja podzielić na dwie kategorie:

Pierwsza,  samoświadomoś wewnętrzna, dzięki niej jasno postrzegamy własne wartości, pasje, aspiracje, dopasowanie do środowiska, reakcje (w tym myśli, odczucia, zachowania, mocne i słabe strony) oraz wpływ na innych. Samoświadomość wewnętrzna ma ogromny wpływ na satysfakcję w pracy i relacjach – tutaj świetnie sprawdza się Raport oparty na samoocenie!

Druga kategoria, samoświadomość zewnętrzna, dzięki niej wiemy  jak postrzegają nas inni w stosunku do tego jak widzimy się my sami. Dzięki tej wiedzy wykazujemy większą zdolność okazywania empatii oraz przyjmowania perspektywy innych osób – tutaj świetnie sprawdza się raport oparty na samoocenie w połączeniu z oceną 360,

 

 

 

Elżbieta Knop informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij