fbpx

Rozwój osobisty

Czym jest rozwój osobisty?

Nie ma jednej konkretnej definicji dotyczącej rozwoju osobistego, wszystko zależy od tego jak dana osoba postrzega rozwój osobisty. Przedstawię Ci jaka jest moja definicja i jeżeli okaże się, że jet ona spójna z Twoją wizją, cudownie! Jeżeli jesteś na etapie poszukiwań, chcesz stworzyć swoją definicję, zapraszam Cię skorzystania z usług Coacha.

Dla mnie rozwój osobisty to podróż, jeżeli zdecydujesz się w nią wyruszyć to nigdy nie masz dość. Pojawia się ciągła potrzeba zajrzenia głębiej, zobaczenia więcej a przy tym doświadczasz niesamowitych przeżyć.

Kluczowe znaczenie ma samoświadomość. Świadomość swoich mocnych stron i talentów.

Analiza mocnych stron, wykorzystuj świadomie swój potencjał !

Osobiście korzystam z Koncepcja Ról Zespołowych Belbina która pomaga w analizowaniu mocnych i słabych stron naszych zachowań.

Każdy z nas ma mocne strony: talenty z którymi się rodzi, zdobywa wiedzę i rozwija swoje umiejętności. W rzeczywistości badania pokazują, że ludzie, którzy wykorzystują swoje mocne strony, sześciokrotnie bardziej angażują się w ich rozwój. Mając ich świadomość możesz określić swoje kierunki rozwoju w drodze do sukcesu.

Każdy Raport Belbina to pogłębione, bogate źródła informacji pomagające w zrozumieniu samego siebie a co za tym idzie stanowi podpowiedź do świadomego wykorzystania włsanego potencjału w maksymalny sposób.

Pobierz darmowego ebooka

Wypełnij formularz, aby otrzymać darmowego ebooka.

Administratorem Danych Osobowych jest Favo Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie,
ul. Krakowska 26 A lok. 7,42-200 Częstochowa, KRS: 0000636240, NIP: 9492210474, Regon: 365353342.. Informujemy, że pozyskane dane osobowe mogą być powierzane dla realizacji celu, w jakim zostały zebrane do innych podmiotów współpracujących z Administratorem Danych. Dane będą przechowywane do czasu realizacji powyższego celu lub do czasu wycofania zgody. Podane dane będą przetwarzane zgodnie Art. 6 pkt 1 a z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane gromadzone są na podstawie zgody. Dane nie będą poddawane profilowaniu. Podanie danych jest całkowicie dobrowolne, jednakże nie wyrażenie zgody doprowadzi do niemożliwości osiągnięcia celu. Zostałem poinformowany o prawie dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawie do przenoszenia danych, prawie do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych następuję poprzez wysłanie maila na adres: kontakt@elzbietaknop.pl lub wysłanie listu na adres zgodny z adresem rejestrowym. Zostałem poinformowany, o prawie wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych w przypadku stwierdzenia iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu w celu wysyłki darmowego ebooka za pośrednictwem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodnie z art. 172 ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.), czyli m.in. telefonu komórkowego, tabletu, komputera. Oświadczam, ze zapoznałem się z powyższą klauzulą informacyjną.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Favo Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie, ul. Krakowska 26 A lok. 7,42-200 Częstochowa, KRS: 0000636240, NIP: 9492210474, Regon: 365353342 w celu otrzymywania informacji marketingowych w tym wiadomości typu newsletter oraz informacji handlowych drogą elektroniczną za pośrednictwem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodnie z art. 172 ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1907 z późn. zm.), czyli m.in. telefonu komórkowego, tabletu, komputera. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne w celu otrzymania newslettera. Oświadczam, że zapoznałam/-em się z klauzulą informacyjną dot. przetwarzania moich danych osobowych.

Raport Belbina

Odkryję przed Tobą elementy Twojej osobowości, z których jeszcze nie zdajesz sobie sprawy

Korzystam z Raportów Belbina nie tylko w pracy z zespołami ale również na indywidualnych sesjach coachingowych oraz monitoringowych.

Wracając do samoświadomości, można ja podzielić na dwie kategorie:

Pierwsza,  samoświadomoś wewnętrzna, dzięki niej jasno postrzegamy własne wartości, pasje, aspiracje, dopasowanie do środowiska, reakcje (w tym myśli, odczucia, zachowania, mocne i słabe strony) oraz wpływ na innych. Samoświadomość wewnętrzna ma ogromny wpływ na satysfakcję w pracy i relacjach – tutaj świetnie sprawdza się Raport oparty na samoocenie!

Druga kategoria, samoświadomość zewnętrzna, dzięki niej wiemy  jak postrzegają nas inni w stosunku do tego jak widzimy się my sami. Dzięki tej wiedzy wykazujemy większą zdolność okazywania empatii oraz przyjmowania perspektywy innych osób – tutaj świetnie sprawdza się raport oparty na samoocenie w połączeniu z oceną 360,

 

 

 

Elżbieta Knop informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
zamknij